Ráda jím!

31. července 2018 v 17:57 | Lara
Ze života mezi lidmi jsem si odnesla zajímavý poznatek. Jídlo je život. Oni na něm neustále něco řeší. Když je jednomu jedno, co ten druhý jí, tomu druhému to určitě jedno není a jsou pak schopní se kvůli tomu pohádat.
Asi bych to chápala, kdyby si to navzájem chtěli sníst, ale oni jsou schopní nadávat i lidem, kteří jim nic sníst nechtějí, protože to nejí. Lidi jsou divný!

Pochytila jsem to, že jsou lidi, kteří hodně věcí nejí a pak taky lidi, kteří sní všechno. Jen hovno v trávě asi úplně ne, přitom je to docela pochoutka.

V mém světě jsou lidi, co nejí zvířata i lidi, co jí zvířata. Hana je nejí. A to je vlastně docela dobrý, protože se nemusím bát, že mi sní mou večeři, nebo ještě hůř, že až bude mít hlad, tak sní mě. Toho bych se u lidí, co jí zvířata asi bála.

A i když je Hana nejí, ví, že já bych bez nich nemohla plnohodnotně žít. Protože zvířata, která se jmenují šelma, musí jíst jiná zvířata. Nic jako šelma člověčí není, takže asi dobrý.


Jenže lidi dovedou řešit úplně všechno. Jídlo především. Už jsem říkala, že jídlo je život?
No a tak řeší i jídlo pro psy. Vymysleli granule. To jsou takový křupavý sušenky, ve kterých je úplně všechno. Někdy i to, co není k jídlu. Některé voní, některé vůbec, některé jsou dobré a některé odporně hnusné.
Nějaké prodává i naše paní Máma v krámě, ale Hana říká, že to není jídlo a koupí to jenom prase. Tak nevím. Babička to kupuje kočkám, takže z toho vyvozuju, že babička je prase. Jednou jsem to kočkám potají ukradla a vymetla jim misku. Chutnalo to zvláštně, úplně jinak než všechno ostatní. Ale pak jsem blila. Prý jako šakal. Tak nevím, jestli šakali hodně zvrací, ale jestli zvrací jako já, když jsem to snědla, tak asi mají krutý život.
A taky jsem měla velkou sračku. Nevím, jestli je sračka slušný slovo, ale Hana to takhle říkala a jiný výraz pro to asi úplně nemám.

Ale taky jsem jedla granule. Nechodily jsme pro ně do obchodu, ale vozilo je velké auto. Jako malá jsem po nich hodně často blila a taky měla sračku. Hana vybírala, po kterých bych tu sračku neměla a chvíli se to vždycky podařilo, jenže ne na dlouho. Vždycky jsem se nakonec posrala po nějaké době. Nebo poblila. Nebo obojí. Nebo prosrala celou noc. Někdy dvě, jindy tři. A taky jsem hodně často po večerech prděla. Někdy se mi podařilo zaprdět celý širý okolí a nebylo se kam schovat. Párkrát mi to uletělo, aniž bych to čekala a to jsem se pak lekala vlastních prdů.
Hana říkala, že asi neexistují granule, které by mi seděly a nakonec mi stejně dala kuře s rýží. To mi chutnalo mnohem víc než ty sušenky granule.

Lidi to vždycky podávali tak, že když se nekrmí granulemi, je potřeba velký mrazák a ten Hana nemá, takže si myslela, že to bude problém. Jenže on asi není, protože teď dostávám maso. Střídá se mi to teda i s masem z konzervy, to nám taky vozí velké auto a chutná mi. Ale někdy nemám konzervu vůbec.

Ale nejím jenom maso, mám ráda i zeleninu a ovoce. Miluju třeba rucolu, to je taková tráva na kousky, ale má širší listy než normální tráva u lesa. Ale to opravdický maso, co není v těch sušenkách mi chutná mnohem víc. Na snídani i večeři se vždycky moc těším. Granule jsem někdy moc nechtěla, a tak jsem radši nejedla.

Než ho ale dostanu, Hana ho vždycky nastrká do hrnce a já koukám a čekám až ho zase vyndá ven.
Občas mám i něco, co se nedává a nevyndává z hrnce, třeba krky z kachny nebo slepice. To se musí víc kousat. Jídlo z hrnce nemá kosti a chutná mi o ždibíček víc.
Když dostanu maso bez kosti a neprojde hrncem, uháním ho schovat, aby nabralo lepší chuť a to se Haně moc nelíbí, protože bych si ho nejradši schovala třeba pod polštář.

Třeba zrovna dneska jsme přišly z koupání a Hana mě tu nechala, že prý hned přijde. Normálně když pak po nějaké době přišla, měla v pytli kus srnky. Podle toho, jak byla vyřízená, rozhicovaná a zpocená bych hádala, že ji zrovna ulovila. Ale asi ji nelovila sama, protože celou srnku nepřinesla a cestou ji určitě ujíst nemohla.
Nehla jsem se od linky, zatímco ji připravovala. Sledovala jsem ji i v hrnci, aby mi náhodou neutekla. Pak jí ještě nějak asi připravovala, protože u toho docela dlouho stála a dávala stranou holé kosti a občas mi dala kus masa jako předkrm před večeří.
Taky mi dala takovou velkou kost a říkala, ať si z toho okoušu maso, ale tu kost ať nejím. Tak jsem to snědla i s tou kostí.

Vždycky, když mi připravuje jídlo, je k němu pak i taková nějaká polívka a tu mi dává do toho. Takže jsem pak k večeři měla srnku a trochu srnčí polívky. Ale nemohla jsem to sníst všechno, někam to uklidila.

Oproti sušenkám je dobrý to, že už mě nikdy nebolí bříško, ani když se přežeru. A máme doma čistý vzduch!
 


Komentáře

1 padesatka padesatka | E-mail | Web | 31. července 2018 v 18:08 | Reagovat

Úplně vidím Bonga, jak mi prděl pod nos, když jsem ho hladila na klíně. Když se ten smrad už nedal snést, sebral se a šel pryč... No, taky granule.

2 Atheira Atheira | Web | 31. července 2018 v 19:42 | Reagovat

[1]: Ono se to někomu jeví jako normální. Že psi prostě prdí a jak nemají zábrany, tak je jim to jedno... Jasně, že psi taky prdí, ale ne celý večery. Jak jsem se o krmení začala víc zajímat, zjistila jsem, že fakt skoro všichni psi na granulích prostě doma, hlavně večer, jedou bomby. Jen lidi se s tím nějak naučili fungovat. :D

3 Sakura Minamino / Tweedledee Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 31. července 2018 v 20:27 | Reagovat

Jen doufám, že to nebyla ta stejná srnka, co vám tam tak náramně voněla už před týdnem.

4 Keiji Keiji | Web | 12. srpna 2018 v 11:19 | Reagovat

Tak ta srnka mě taky trochu vyděsila. :D
A ty granulové prdy, jo, ty si můj čich pamatuje, bohužel, ještě dodnes. :D

5 Lara Lara | Web | 12. srpna 2018 v 13:17 | Reagovat

[3]: Není, to byla čerstvě ulovená a šťavnatá! A taky jsem pak dostala i divoký prase.

[4]: Tebe děsí srnky? Nerozumím tomu...

6 Sakura Minamino / Tweedledee Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 12. srpna 2018 v 13:36 | Reagovat

[5]: Tak to pak jo, to se nedivím, že bys to klidně snědla všechno najednou. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama