jen hodným lidem

1. srpna 2018 v 9:17 | Lara
Naše paní Máma často říká, že mám ráda i ty největší debily a posmívá se mi. Ona má ráda drby a nenechá na nikom nit suchou. A když má někdo nějakou vlastnost nebo fyzický nedostatek, kvůli kterému je ostatním trnem v oku, ráda o tom mluví.
Mám ráda hodně lidí a hodně lidí ráda nemám. Vrčím po těch, co si dělají srandičky, že mám jít na pekáč, ale ne proto, že bych snad skutečně rozuměla tomu, co říkají. Ale proto, že ti lidé nejsou hodní. A ani nemusí říkat nic o pekáči, můžou jen říct dobrý den a ze slušnosti dělat, že jim nevadím. Můžou mít padnoucí oblek a upravené vlasy, ale když jsou zlí, tak na ně vrčím a nechci s nima nic mít.
A můžou mít předkus, hloupý smysl pro humor a hnízdo na hlavě, ale když jsou hodní, mám je ráda z celého srdce a klidně se mi můžou ostatní smát, že mám ráda debily, ale já jsem pes, nevážou mě člověčí předsudky, a tak místo na jejich vkus nebo míru inteligence koukám jen na jejich duši a ta když je hodná, na ničem dalším už mi nesejde!

Hodní lidé jsou oškliví i hezcí, chudí i bohatí, chytří i hloupí. Zlí lidé jsou taky oškliví i hezcí, chudí i bohatí, chytří i hloupí. Hodně lidí kouká na to, jestli jsou lidé hezcí nebo oškliví, nebo chutí nebo bohatí, jestli jsou chytří nebo hloupí, ale už moc nekoukají na to, jestli jsou zlí nebo hodní. Často na to koukají až potom, co kontrolují ty další věci a pak jsou zklamaní, když zjistí, že mají tu čest se zlými lidmi.

My psi umíme poznat zlé i hodné lidi. Umí to i hodně lidí, ale člověčí chápání světa jim často nedovolí vnímat tyhle věci jako první v pořadí a stejně je pak hodně matou smysly a koukají špatně. Myslím, že to je takové základní nastavení, poznat dobro a zlo, ale lidi se nějak rozbili a to základní nastavení jim nefunguje tak dobře jako třeba mně.

Jsem takový obchodní pes, takže se často potkávám s dodavateli zboží. Z nových tváří bývám chvíli nesvá, ale když to není zlejš, je to vlastně v pohodě a jsem ráda, že poznám nové lidi. Nepamatuju si je jmény, ale když za obchodem stojí velké auto, vím, že tam některý z nich je.
Paní Máma se mi posmívá, protože mám radost i z těch, co si o nich myslí, že jsou blbci a nemožní. Jeden má prý hrozně tlustou manželku, ale mezi lidmi o ní říká, že je moc hezká. Paní Máma lidi kvůli takovým věcem ráda drbe a Hana se s ní kvůli tomu docela štěká, protože jí to prý může být úplně jedno a má si žít svůj život a ne řešit ty ostatní.
Tohohle pána mám obzvlášť ráda. Sice asi není úplně nejchytřejší, protože se skoro pokaždé ptá, jaké jsem plemeno, i když už jsme mu asi stokrát říkaly, že plemeno nejsem, ale chová se ke mně mile a ráda na něj stříhám ušima.

Takových lidí je hodně a já mám radost, že můžu žít ve světě, kde jsou hodní lidé. Poznala jsem totiž i zlé lidi, co ublížili celé mojí původní rodině, a tak si o to víc vážím těch hodných, co nikomu neubližují.
Jenže zlých lidí je taky moc a potkáváme je docela často. Smrdí jinak, víte? Ale to vy asi nepoznáte, vy tomu vnímání říkáte intuice, protože se to u vás asi vyvinulo jinak. Já ale zlejše poznám o něco dřív než vy.

Takže dejte na mě. Když nemám někoho ráda, mám k tomu důvod. A když mám někoho ráda, taky k tomu mám důvod!

Zlým lidem místo v srdci nedávejte. Oni tam stejně taky nemají místo pro vás.
 


Komentáře

1 hrachajdice hrachajdice | Web | 1. srpna 2018 v 9:31 | Reagovat

Parádní blog ! jsem tu poprvé a určitě ne naposledy :)

2 Platan Platan | E-mail | Web | 1. srpna 2018 v 16:25 | Reagovat

Takto pekne vedia mať rád len zvieratká :)

3 Keiji Keiji | Web | 12. srpna 2018 v 11:16 | Reagovat

Tak to piraňa ne. Nevím, jestli umí rozlišit dobrý a zlý lidi, ale rozhodně to nedělá. Ona věří, že když jim věnuje dost lásky, tak se z každého z nich prostě stane ten hodný. A zatím to i vždycky zabralo.

4 Magda Magda | 15. srpna 2018 v 7:54 | Reagovat

To je tak hrozně hezký... Díky za ta psí stvoření, že je máme ♥

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama