Dobrou chuť!

13. září 2018 v 12:27 | Lara
Dneska je hodně populární fotit jídlo. Chci být taky moderní, takže jsem si fotila nějaké svoje večeře. Mám je hodně různé, protože jsem už kdysi psala, že nejím granule. Jsou to takové sušenky a umí být i dobré, ale měla jsem po nich pekelný prdění. A taky sračku a tak. A protože už toho bylo hodně a když mi po nějakých bylo dobře, přestaly mi buď úplně chutnat nebo mi po nich po čase zase začalo být zle, začala mi Hana dávat maso.

V granulích je přece taky maso a jsou vyvážené, aby nic nechybělo, říkají lidi. Že se tím dá hodně zkazit a že mi bude něco chybět. Zvláštní. Haně tohle zase říkají, když maso nejí. To je svět!
Jiní zase říkají, že granule jsou hnůj. No, a já po nich prostě smrdím jako hnůj, tak koho by tohle bavilo? My proti nim doma asi nic nemáme, když jsou dobré a ne z Penny. Ale Hana už je nekupuje a já je nejím. Na jídlo se vždycky těším a hodně často asistuju i u přípravy.


Od té doby, co nejím sušenky, se na jídlo těším strašně, strašně moc. Mám hodně rozličné menu a nechápu, jak by mi mohlo něco chybět. Pořád se to střídá a obměňuje. Jednou mám aljašskou fresku, někdy šproty. Dostávám hovězí, prasečí, ovce i kuře. A protože je Petr s Chessinkou myslivec, tak mi v lese loví divočáky a srnčí!

Já vím, že běhají po lese stejně jako já, ale tak to už chodí, bez nich bych umřela. Některý můžu sníst rovnou. Třeba srnčí žebra, protože kosti jsou taky důležitý.


Jezte kosti! Vyčistíte si tím zuby a budete mít zdravé dásně a taky to dobře chutná. Ale pozor, jenom za syrova, vařené i pečené jsou úplně smrtelně nebezpečné. Fakt. Drago by vám mohl vyprávět, jak mu takhle babička dala kuřecí kost a on pak skončil u zlejše doktora, který ho uspal a on se probral po strašně dlouhé době, potom, co se mu ponižujícně hrabal v zadku!

No a kuřata jím tak, jak jsou. Ale asi nějakou speciální odrůdu bez peří. Protože na zahradě potkávám taky kuřata, ale ta mají peří. Chtěla jsem si zkusit nějaké chytit k jídlu, ale to prý nemůžu. Takže kuřata s peřím večeře asi nebudou.
Něco se mi ale dává vařené. Jak na to přijde. Některé kusy zvířat ani syrové zatím nechci. Dřív jsem nechtěla žádné, schovávala jsem si to do postele, že si počkám na chvíli, až se to uleží. Ale Hana mi to vždycky vyndala a ještě mi vynadala, když mě načapala, jak si schovávám kuřecí křídlo pod polštář.

Mám ráda vývary. Bez toho by večeře nebyly ono. A taky zeleninu. Jsem docela zeleninový pes. Mrkev miluju, dýni miluju, rucolu miluju. Celer mám jenom ráda, nemiluju ho třeba tolik jako dýni, ale dám si ho. Už ale vím, že s ničím se to nesmí přehánět. Jednou jsem totiž ujídala zrovna dlabanou dýni. Pořád, pořád, i když mi Hana říkala, ať už to nejím, ale nemohla jsem si pomoct. A pak jsem se poblila! I brambory si dám, a nebo špenát a jiné saláty. Po ovoci je mi většinou šoufl, takže ho v jídle nemívám. Jím petržel i domácí bylinky jako oregáno, dokonce i pampeliškový listí chutná s masem strašně dobře!
Těstoviny nemůžu, po těch bych měla sračku, ale rýži občas dostanu, ta je dobrá.

Když porovnám dobu, kdy jsem jedla sušenky a tu, kdy už je nejím, tak to má tu výhodu, že už nejedu prdobomby. Blbý je to ale v tom, že od sušenek jsem nikdy nebývala zapatlaná. Teď se na jídlo vrhám a je mi docela jedno, kde všude skončí a jak skončím já.
Tak jsem jednou takhle přišla za Hanou, oznámit, že už jsem krásně najedená a zeptat se, jestli nemá přídavek. Celou bradu jsem měla od kachních jater a mrkve, cestou to ze mě ještě kapalo. Hm, takové nepohodlí. Napadlo mě a utřela jsem si svou krásnou tlamičku do peřiny.
Hana čuměla, jak moc jsem to šikovně vykoumala, tak, že se zmohla jen na nevěřícné zírání.No, od tý doby mám k jídlu vždycky přistavený hadr, do kterýho si jdu utřít čuminku než jdu kamkoli jinam. Teď nedávno mě ale Hana docela mystifikovala, když v době mého stravování sundala povlečení a házela ho na zem, zatímco sundávala polštáře a prostěradlo.

Hmm... Hadr na čuminu vyrostl. Paráda!

 


Komentáře

1 Lucy Lucy | Web | 14. září 2018 v 11:49 | Reagovat

To je jídlíčko! Moc dobře to známe. Naše micina dostává pomalu lepší jídla, jak my. :) :)

2 padesatka padesatka | E-mail | Web | 15. září 2018 v 20:02 | Reagovat

Je to holka šikovná, krásná, ale mě by kleplo, kdyby se mi Bong utřel do peřiny...
Jídlo vypadá vážně skvěle, náš pes má granule. Po těch nových, nových a nových konečně neprdí...:D

3 Sakura Minamino / Tweedledee Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 15. září 2018 v 22:51 | Reagovat

Ty jsi normálně labužnice! Z fleku první psí food bloggerka!

4 fnaf 3 fnaf 3 | E-mail | Web | Středa v 6:24 | Reagovat

But I will download this apk

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama