Jezdím ke zlejšovi, už zas

Středa v 16:56 | Lara
Vážení čtenáři, i když vás asi už moc nemám, kvůli tomu, jak málo píšu.
Jsem teď velmi zaneprázdněná. Už zase navštěvuju zlejše. Výsledkem je, že už se ho vlastně bojím jenom trochu, protože mi došlo, že vlastně nedělá zas až tak zlý věci, jak jsem si dřív myslela. I když, teď naposled teda udělal hodně zlou věc a zase se mi tím dost znelíbil, ale musím vám to říct postupně.
Mám nemocný oko. Nebo teda spíš asi vedleoko nebo jako, ne přímo oční kouli, kterou koukám. Snad si rozumíme. Jak tryskám a hrabu a strkám hlavu, kam nemám, asi jsem si něco zanesla do koutku a tam se mi pak udělala taková boule. Hana to nejdřív chtěla řešit s jiným zlejšem než je ten náš, protože usoudila, že to nebude nic tak hrozného, a proto nám postačí i méně schopný zlejš, a z toho třeba nebudu mít strach a nebude mě stresovat. Hana je fajn, vymyslela to docela dobře, ale vlastně vůbec ne.

Jeli jsme teda k jinýmu zlejši. Cesty mám vždycky strašně ráda a ani mě neštve, kam jedu. Klidně bych pořád jenom jezdila. Autem, vlakem, autobusem. Hlavně jezdit. To mě baví. Někdy, když jedu jinak než autem, potkám ji docela dobrý lidi.
A tak jsme dojeli ke zlejši-dvojce. Má takovou kamennou zídku a narozdíl od našeho profi-zlejše nemá čekárnu, takže lidi čekali venku. Hana mě zvedla a já na ně koukala přes tu zídku a jedna paní z toho byla vyhoukaná, že jsem prý zvědavej. Nejsem kluk, už byste si mohli zvyknout.
Když se tam uvolnilo místo, šli jsme brankou taky na zahradu. Jak jsme ale otevřeli, chtěl pláchnout jeden jezevčík. Jeho člověk ho držel na vodítku a strašně se mu vysmál, ať nedělá Zagorku a útěk mu nevyšel. Tak jsme tam tak seděli vedle sebe, on byl docela pohledný zrzek dlouhého vlasu, ne jako Chessina drátěná. A zatímco mi očichal prdku, jeho člověk tam vyprávěl, jak mají ještě nějakého kavkazáka a že toho veterinář jezdí očkovat přes pletivo.
Za mnou přišla ještě jorkšírka, ale s tou jsem nečichala, protože byla v tašce.
Jenže potom k úžasu nás všech přišla velká paní, napufnutá do všech stran a vůbec jí nebylo vidět do obličeje. Měla hnědou barvu a asi pocházela z nějakého Nového Fundlu, protože jí zlejš říkal novofunlanďák. Jmenuje se Karamela a čekala u branky, netvářila se moc přátelsky, ale to si možná myslím jen proto, že vlastně přes chlupy vůbec nebylo vidět, jak se tváří.

Zlejš-dvojka má v ordinaci hroooozitánský bordel. To jste ještě neviděli. Ale všechno tam najde. Asi má lejzrový zraky.
Jenže i když jsem se ho vůbec nebála, nebo možná trochu jo, ale ne tak moc, nebyl nám moc k užitku, protože mi dal mastičku, která mi nepomáhala, spíš to vypadalo víc nehezky.

A tak jsem musela za týden cestovat znova. Teď už zase k našemu zlejši. Jó, a tam jsem se bála dost. Chvíli jsem v čekárně i knučela, aby mě Hana odvedla pryč, ale ta mě samozřejmě pryč nevzala. Pak jsem se rozhlédla po všech těch psech a přestala jsem kňourat. Byl tam i mladý setr, dítě a nebál se. Vedle mě navíc seděl salašák a párkrát mě ďubnul do boku čenichem, takže jsem věděla, že kdyby zlejš byl dneska jako fakt hodně moc nebezpečnej, tak ho má kdo kousnout.
A taky tam byla pudlice, už docela babka a klepala se strachy, takže jsem potřebovala být lepší než nějaká stará babča. A čekala jsem tam docela dlouho, tak jsem se stihla uklidnit.
A nebylo to nic hroznýho! Prohlédl mi oko, dostala jsem novou mastičku a mohla jsem jít. A to jsem z toho měla takové obavy.

Jenže za týden jsme cestovali zas a zase ke zlejšovi. Říkali tomu kontrola. Tentokrát se mnou ale jela i Chessi, protože měla problém s kloubama. V čekárně byl takový malý bílý psí kluk a ten byl teda torpédo. Byl to teda už chlap ve středním věku, ale těžko říct, jestli se to u něj dá říct. Sebrali mu totiž kulky, a to je u kluků takový druhý mozek. Takže asi proto byl tak hráblej. No co ten tam dělal. Běhal, točil se, štěkal, skákal, každý aby ho hladil. Ale asi to je tím, že mu teda chyběl druhý mozek, tak byl postiženej. Ještě jedna jezevčice tam byla, ale tu panička chovala, tak jsem jí moc neviděla.
Po nás dorazil foxteriér. Klepal se strachy, ale párkrát zkoušel pustit hrůzu na mě a Chessi. Asi aby si dokázal, že je strašidelnej on a ne zlejš. Ale my moc dobře věděly, že má naděláno v kalhotách. Jeho holka si ho posadila na klín a on už pak dal pokoj, jenom se klepal.

A zlejší výsledek? Mám dál mazat mastičku do oka a jestli to dobře chápu, pojedu tam znovu. Jenže ta hrozná věc, co mi udělal? Měl mi ostříhat drápy a místo toho mi jeden ustřihl moc. Ještě nikdy se mi to nestalo a crčela z toho krev jak kdybych měla vykrvácet. Nedělala jsem z toho žádný velký fóry. Jen jsem mu tu nohu už nechtěla dát, aby mi neustřihl všechny. Ale stejně mi je ostříhal. Naštěstí už bez nehody. Tak snad mi příště třeba nevypíchne oko nebo tak.
 


Komentáře

1 Platan Platan | E-mail | Web | Sobota v 22:52 | Reagovat

Zlejš je proste zlejš. Snáď sa packa rýchlo zahojí :-) A očko tiež :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama